Anovis Kimya San. ve Tic. Ltd.Şti.

Destek Hattı

0 532 262 67 55

Çalışma Saatlerimiz

7 Gün 24 Saat

E-Posta Adresimiz

info@anovis.com.tr
İLETİŞİM

Mikro Beton

 

FLOOROPAL

 • MİKROBETON KAPLAMALAR
 • AKIŞKAN ZEMİN TESVİYE ŞAPLARI

Flooropal Mikrobeton Kaplama

Zeminlerde bitirme katmanı olarak kullanılan, güçlü mekanik özelliklere sahip, yüksek performanslı malzemelerdir.

Flooropal Mikrobetonlar, sanayide, sosyal alanlarda ve ticari mekânlarda kullanılan zemin kaplamaları olup pürüzsüz, terazisinde ve dekoratif zeminler oluştururlar. Mimari çözüm ürünü olarak projelerde çok hızlı ve yerinde imalat imkânı verirler. Mikrobetonlar, düşük çimento oranlı, toksik madde içermeyen ürünler olup, geri dönüştürülmüş malzeme içerikli olmaları dolayısı ile de çevre dostu ürünlerdir.

Mikrobetonlar, sanayi tesisleri ve depolama alanlarında, ofisler, konutlar ve galeri, dükkân, mağaza ve show-room gibi ticari alanlarda, sağlam, uzun ömürlü ve modern görünümlü zeminler oluştururlar.

Flooropal Mikrobeton serisi ürünler elle ya da pompa ile süratli bir şekilde uygulanabilirler. Önemli özelliklernden biri de, Flooropal Mikrobeton ile oluşturulan zeminlerin, aynı gün üzerinde yürünebilir ve çok süratle kullanıma açılabilir olmasıdır.

Flooropal Serisi Zemin Tesviye Şapları

Kendiliğinden yayılma ve çok hızlı kürlenme özellikleri ile parke, pvc, halı, linoleum, seramik, sportif zemin kaplamaları altında, tek katta 30 milimetreye varan kalınlıklarda, çatlamayan, tozumayan, dayanıklı altyapılar oluşturmakta kullanılan ürünlerdir.

Mikrobetonlar gibi Flooropal Tesviye Şapları da toksik malzeme içermeyen formül özellikleri nedeniyle çevre dostu ürünlerdir.

Bu zemin çözüm ürünleri İstanbul’daki tesislerimizde özel çimentolar, bağlayıcılar ve katkı maddelerinden oluşan optimize İsveç teknolojisi ile üretilirler.

Flooropal Mikrobeton M 15 Ana Özellikler

Mikrobeton® ile oluşturulan zeminlerin en büyük avantajlarından biri, aynı gün üzerinde yürünebilir ve çok süratle kullanıma açılabilir olmasıdır.

Flooropal Mikrobeton®lar, sanayide, sosyal alanlarda ve ticari mekânlarda kullanılan zemin kaplamaları olup pürüzsüz, terazisinde ve dekoratif zeminler oluştururlar.

Mimari çözüm ürünü olarak projelerde çok hızlı ve yerinde imalat imkânı verirler.

Mikrobeton®lar, düşük çimento oranlı, toksik madde içermeyen ürünler olup, geri dönüştürülmüş malzeme içerikli olmaları dolayısı ile de çevre dostu ürünlerdir.

FLOOROPAL M TOP   Ana Özellikler

 1. FLOOROPAL M TOP, Sanayi zeminlerinin, önemli kot sorunları yaşamadan uzun ömürlü, yüksek dayanımlı ve tozumayan bir BETON ile kaplanarak yenilenmesine olanak sağlar.
 2. FLOOROPAL M TOP, süratle uygulanır, uygulama yapılan alanın hızlı bir şekilde tekrar kullanıma sokulabilmesine olanak verir. Uygulama tamamlandıktan 2 – 3 saat sonra üzerinde yürünebilir.
 3. FLOOROPAL M TOP, hızlı sertleşme, mekanik direnç ve kendiliğinden yayılma özelliklerini, düşük rötre özelliğiyle birleştirir.
 4. FLOOROPAL M TOP, üzeri örtülmeden kullanılır. İstenirse renklendirilebilir. Anti bakteriyel özelliklerin arandığı gıda ve sağlık sektörlerinde üzerine şeffaf veya renkli epoksi boya için düzgün altyapı oluşturur.

FLOOROPAL  LC, Ana Özellikler

 1. Ticari mekânların, hastanelerin, okulların ve konutların uzun ömürlü, yüksek dayanımlı ve tozumayan dekoratif bir BETON ile kaplanarak yenilenmesine olanak sağlar.
 2. FLOOROPAL LC, süratle uygulanır,uygulama tamamlandıktan 2-3 saat sonra üzerinde yürünebilir.
 3. Üzeri sadece cilalanarak kullanılma özelliğine sahip yüksek mukavemetli bir mikrobeton özelliğine sahip nadir ürünlerdendir.
 4. FLOOROPAL LC, hızlı sertleşme, mekanik direnç ve kendiliğinden yayılma özelliklerini, düşük rötre özelliğiyle birleştirir.
 5. FLOOROPAL LC, üzeri örtülmeden kullanılır. İstenirse renklendirilebilir. Anti bakteriyel özelliklerin arandığı gıda ve sağlık sektörlerinde üzerine şeffaf veya renkli epoksi boya için düzgün altyapı oluşturur.

FLOOROPAL M FLEX   Ana Özellikler

 1. FLOOROPAL M FLEX esnek bir betondur; bu özelliği, alt zeminden gelebilecek hareket, çatlak ve titreşimlerden az etkilenmesini sağlar.
 2. FLOOROPAL M FLEX, Sanayi zeminlerinin, önemli kot sorunları yaşamadan uzun ömürlü, yüksek dayanımlı ve tozumayan bir mikro BETON ile kaplanarak yenilenmesine olanak sağlar.
 3. FLOOROPAL M FLEX süratle uygulanır, uygulama yapılan alanın hızlı bir şekilde tekrar kullanıma sokulabilmesine olanak verir. Uygulama tamamlandıktan 2 – 3 saat sonra üzerinde yürünebilir.
 4. FLOOROPAL M FLEX üzeri örtülmeden kullanılır. İstenirse renklendirilebilir. Antibakteriyel özelliklerin arandığı gıda ve sağlık sektörlerinde üzerine şeffaf veya renkli epoksi boya uygulanmalıdır.

NİÇİN ZEMİNLERDE CİLALI ŞAP SON KAT KAPLAMA OLARAK KULLANILMAZ

MİKROBETON ® FARKI NEDİR

Zemin Tesviye ürürnleri son kat kaplama ürünleri değildirler. ” Akıllı şap, self levelling, cilalı şap, cilalı beton” tanımlamaları ile pazarlanan ürünler ile zeminlerde son kat kaplama yapılmamalıdır. Bu uygulamalar kısa sürede çatlaklar, yerden kopmalar, tozuma ve çukur bölümler oluşturur. Tekrar söküm, zaman kaybı ve sonuçta çok yüksek maliyet gibi riskler oluşur . Teknik olarak doğru olan Mikrobeton ® ürünleri kullanarak uzun ömürlü zeminler elde edilmelidir.

MİKROBETON ® CİLALI ŞAP, AKILLI ŞAP, CİLALI BETON, DEKORATİF ŞAP v.b
Son kat kaplama olarak kullanılmak üzere geliştirilmişlerdir. Yaya trafiği dışında sanayi tipi ağır trafik (forklift, kamyon, vb.) ve ağır yüklere dayanıklıdırlar. (Bknz Teknik değerler) Sadece, parke, PVC, halı vb. zemin kaplamalarının altında, yüzeyi düzgün hale getirmek için kullanılırlar. Doğrudan darbeye (topuk darbesi, tekerlekli koltuk hareketi, düşen bir eşya, vb.) yeterli dayanımları yoktur.(Bknz Teknik değerler)
Eğilme mukavemeti : 8-10 N/mm² Basınç mukavemeti :30-40 N/mm² Betona aderans : 2,5-3 N/mm² Eğilme mukavemeti :4- 5 N/mm² Basınç mukavemeti : 20 N/mm² Betona aderans : 1,5 N/mm²

 

MİKROBETON RENK KARTELASI

 

 

 

 MİKRO BETON ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Call Now Button0 532 262 67 55